Mercan Ambalaj Ürünler| Ofset

Ofset Baskili Koliler

image Baskili koliler firmalarin isteklerine göre 3 renge kadar özel olarak yapılmaktadır, flekso baskı tekniği ile üretildiğinden dolayi su bazlı mürekkepler ile üretilir.

Müşteriler genellikle Flekso baskı tekniği ile Ofset baski tekniğini birbirlerinden ayırt edemezler, Flekso baskı tekniği yukarıda da bahsi etmiş olduğumuz gibi su bazli mürekkepler ile üretilmektedir, ve baski aşamasında Lastik Klişeler veya Cyrel Klişeler yardımı ile baskıları gerçekleştirilmektedir, oysaki Ofset baskılarda ise bu sistem farklıdır, Ofset baskılı işlerde Mürekkep cinsi olarak Matbaa Mürekkepleri kullanılmaktadır, Ofset baskılı kutu ve koller Klişe aracılığı ile değil film ile baski uygulanmaktadir.

Ofset Baskili Kutular

image Ofset kutu oluklu ondüle kağıdının kroma karton üzerine sıvama haliyle meydana gelen kutu çeşididir. Ofset kutunun diğer kutu ambalaj çeşitlerinden temel farkı üzerine birden çok rengin baskı tekniği olarak uygulanabilir olmasıdır. Örneğin bir ürüne ait fotoğraf, ofset kutunun üzerine baskı olarak uygulanabilir. Baskının yanında oluklu ondüle üzerine sıvanacak kroma kartonu istenilen kalınlıkta tercih edilebilir. Ambalaja görünüm olarak üstün bir meziyet kazandıran ofset kutu başta ayakkabı, yedek parça, gıda, otomotiv, tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır.